Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

W obecnych czasach znajomość angielskiego nie jest już niczym nadzwyczajnym. Z tego powodu wiele osób decyduje się na naukę innego, bardziej wyrafinowanego języka obcego, m in. niemieckiego. U niektórych wynika to z pobudek czysto zawodowych, gdyż język niemiecki otwiera drzwi do wielu prestiżowych stanowisk pracy, o których przeciętny Kowalski może tylko pomarzyć. A to tylko kropla w morzu tego, co może umożliwić Ci znajomość tego języka. Zobacz, jak wiele zyskasz, ucząc się niemieckiego!

Przewaga na start w życiu zawodowym

Jak już zostało wcześniej wspomniane, znajomość języka niemieckiego to prosta droga do szybszego awansu, większego wynagrodzenia i zdobycia uznania wśród współpracowników. Coraz więcej polskich firm wymaga umiejętności posługiwania się tym językiem z tego względu, że otwierają się one na rozwijający się na skalę światową rynek Niemiec. Marzysz o zrobieniu kariery? Zacznij uczyć się niemieckiego już dziś! A jeśli nadal jesteś na etapie edukacji, rozważ studia w jednym z najlepszych uniwersytetów w Niemczech.

Bezstresowe podróżowanie

Kto nie marzy o pobycie w hotelu z widokiem na Alpy, o wyśmienitych i jedynych w swoim rodzaju kiełbaskach Currywurst lub wizycie w niezwykłym zamku Neuschweinstein? Język niemiecki pomoże Ci spełnić Twoje marzenia o wakacjach życia! Podróż za granicę ma oznaczać przyjemność. Znajomość nawet podstaw języka niemieckiego, pomoże Ci uniknąć stresu związanego z komunikacją przy zakupie biletów do muzeum, czy zamówieniu obiadu w restauracji.

Twoja pamięć Ci podziękuje!

Naukowcy potwierdzają, że nauka języków to jedna najbardziej skutecznych metod na przedłużenie życia – dlaczego? Kiedy przyswajamy obce słówka, znaczenia, gramatykę i wymowę, stymulujemy w ten sposób neurony w mózgu do tworzenia nowych połączeń. W rezultacie mózg jest odporny nawet na silne uszkodzenia, wypadki czy nawet wylew. Ponadto, im bardziej ćwiczymy pamięć, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia w przyszłości Alzheimera. Jednym słowem, nauka niemieckiego może okazać się prozdrowotna!

Książki, filmy, seriale i muzyka – czyli dostępność do unikatowych materiałów

Czy wiesz, że co dziesiąta niemiecka książka prawdopodobnie nigdy nie zostanie przetłumaczona na język polski? Sumując, tworzy się kolosalna liczba, więc dlaczego masz tracić dostęp do potęgi, jaką jest wiedza. To samo tyczy się wytworów medialnych tj. filmy, seriale, wywiady a nawet piosenki. Dzięki znajomości niemieckiego otworzy się przed Tobą nowy świat, poszerzysz swoje horyzonty a przy tym będziesz dysponował unikatową wiedzą.

Oczywiście zalet jest o wiele więcej, ale nie sposób byłoby je zawrzeć w pojedynczym wpisie. Podsumowując, lista korzyści płynących ze znajomości języka niemieckiego jest niekończąca się. Warto spróbować swojej przygody z tym językiem, nie masz nic do stracenia, a możesz zyskać więcej, niż myślisz! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *