Wyróżnione

Warto uczyć się języka niemieckiego

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

Może zastanawiasz się czy w ogóle opłaca się uczyć się języka niemieckiego. 
Otóż są różne powody, dla których warto. Oto niektóre z nich:

1. Niemiecki jest jednym z najważniejszych języków biznesowych: Niemcy to potężna gospodarka, a niemiecki jest jednym z najważniejszych języków biznesowych na świecie. Wiedza z zakresu niemieckiego może zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie w firmach działających na arenie międzynarodowej. Wiele osób uczy się niemieckiego, aby móc swobodnie pracować w handlu zagranicznym oraz współpracować z kontrahentami z Niemiec, Austrii czy Szwajcarii. 

2. Niemiecki jest popularnym językiem naukowym: Niemiecki jest jednym z głównych języków naukowych, a wiele ważnych publikacji naukowych jest publikowanych w języku niemieckim np. w medycynie. Dlatego wielu lekarzy i medyków chętnie uczy się niemieckiego ogólnego i niemieckiego medycznego, aby rozwijać swoje kompetencje zawodowe. Dlatego coraz bardziej popularne stają się kursy języka niemieckiego biznesowego oraz niemieckiego prawniczego. 

3. Niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie: Niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie, co oznacza, że ​​mogą go znać Twoi znajomi, partnerzy biznesowi lub potencjalni pracodawcy.

4. Niemiecki jest łatwy do nauczenia się: Niemiecki jest językiem germańskim, co oznacza, że ​​ma wiele podobieństw do języków takich jak angielski i niderlandzki. Dla osób mówiących w tych językach nauka niemieckiego może być łatwiejsza.

5. Niemiecki to język kultury: Niemiecka literatura, filozofia, muzyka i film mają bogatą historię i wpłynęły na wiele dziedzin sztuki i kultury. Znajomość języka niemieckiego może pomóc w zrozumieniu tych wpływów i odkrywaniu nowych dzieł sztuki.

Podsumowując, nauka języka niemieckiego może otworzyć wiele drzwi, zarówno w karierze, jak i w kulturze i życiu osobistym.

Jeśli chcesz zacząć naukę i zastanawiasz się jak zacząć lub szukasz kursu odpowiedniego dla Ciebie, zapraszam na kurs ze mną. 

Justyna

PS. Informacje o kursach, które prowadzę znajdziesz na stronie: 
https://profis-centrum.pl/szkola

Zalety nauki języka niemieckiego

W obecnych czasach znajomość angielskiego nie jest już niczym nadzwyczajnym. Z tego powodu wiele osób decyduje się na naukę innego, bardziej wyrafinowanego języka obcego, m in. niemieckiego. U niektórych wynika to z pobudek czysto zawodowych, gdyż język niemiecki otwiera drzwi do wielu prestiżowych stanowisk pracy, o których przeciętny Kowalski może tylko pomarzyć. A to tylko kropla w morzu tego, co może umożliwić Ci znajomość tego języka. Zobacz, jak wiele zyskasz, ucząc się niemieckiego!

Przewaga na start w życiu zawodowym

Jak już zostało wcześniej wspomniane, znajomość języka niemieckiego to prosta droga do szybszego awansu, większego wynagrodzenia i zdobycia uznania wśród współpracowników. Coraz więcej polskich firm wymaga umiejętności posługiwania się tym językiem z tego względu, że otwierają się one na rozwijający się na skalę światową rynek Niemiec. Marzysz o zrobieniu kariery? Zacznij uczyć się niemieckiego już dziś! A jeśli nadal jesteś na etapie edukacji, rozważ studia w jednym z najlepszych uniwersytetów w Niemczech.

Bezstresowe podróżowanie

Kto nie marzy o pobycie w hotelu z widokiem na Alpy, o wyśmienitych i jedynych w swoim rodzaju kiełbaskach Currywurst lub wizycie w niezwykłym zamku Neuschweinstein? Język niemiecki pomoże Ci spełnić Twoje marzenia o wakacjach życia! Podróż za granicę ma oznaczać przyjemność. Znajomość nawet podstaw języka niemieckiego, pomoże Ci uniknąć stresu związanego z komunikacją przy zakupie biletów do muzeum, czy zamówieniu obiadu w restauracji

Twoja pamięć Ci podziękuje!

Naukowcy potwierdzają, że nauka języków to jedna najbardziej skutecznych metod na przedłużenie życia – dlaczego? Kiedy przyswajamy obce słówka, znaczenia, gramatykę i wymowę, stymulujemy w ten sposób neurony w mózgu do tworzenia nowych połączeń. W rezultacie mózg jest odporny nawet na silne uszkodzenia, wypadki czy nawet wylew. Ponadto, im bardziej ćwiczymy pamięć, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia w przyszłości Alzheimera. Jednym słowem, nauka niemieckiego może okazać się prozdrowotna!

Książki, filmy, seriale i muzyka – czyli dostępność do unikatowych materiałów

Czy wiesz, że co dziesiąta niemiecka książka prawdopodobnie nigdy nie zostanie przetłumaczona na język polski? Sumując, tworzy się kolosalna liczba, więc dlaczego masz tracić dostęp do potęgi, jaką jest wiedza. To samo tyczy się wytworów medialnych tj. filmy, seriale, wywiady a nawet piosenki. Dzięki znajomości niemieckiego otworzy się przed Tobą nowy świat, poszerzysz swoje horyzonty a przy tym będziesz dysponował unikatową wiedzą.

Oczywiście zalet jest o wiele więcej, ale nie sposób byłoby je zawrzeć w pojedynczym wpisie. Podsumowując, lista korzyści płynących ze znajomości języka niemieckiego jest niekończąca się. Warto spróbować swojej przygody z tym językiem, nie masz nic do stracenia, a możesz zyskać więcej, niż myślisz! 

Nauka niemieckiego przez rozrywkę

Jak sprawić, żeby nauka języka niemieckiego była jeszcze przyjemniejsza

Tylko odpowiednie zaangażowanie może gwarantować efektywną naukę. Niejednokrotnie, osoby uczące się danego języka tracą motywację do nauki w trakcie żmudnego procesu zapamiętywania słówek i powtarzania reguł gramatycznych. Nauka, która kojarzy się z długimi godzinami spędzonymi nad podręcznikiem, która wyłącza z życia wszelkie rozrywki – nie będzie skuteczna. Umysł człowieka pozbawionego przyjemności wreszcie się zbuntuje, a chęć do nauki zmaleje lub całkowicie zniknie. Aby nie dopuścić do takich sytuacji należy odpowiednio przystosować metodę nauki do swoich upodobań.

Lubisz oglądać filmy i seriale? Często wybierasz filmy zagraniczne z polskim lektorem bądź napisami? Zrezygnuj z nich! Oglądaj filmy i seriale w ich oryginalnej wersji. W ten sposób oswoisz się z wymową języka niemieckiego, co znacząco wpłynie na Twoją zdolność słuchania i wyłapywania z treści poszczególnych zwrotów i słówek. Nawet jeśli od razu nie zrozumiesz wszystkiego co usłyszysz – nie zniechęcaj się! Jeśli słuchanie sprawia Ci zbyt duży problem, możesz włączyć funkcję z napisami. Niech to jednak będą napisy w języku obcym – tym, w którym został nagrany film. Za pomocą obu zmysłów – słuchu i wzroku, łatwiej Ci będzie zrozumieć jego treść.

Czytasz dużo książek? Warto zaopatrzyć się w zagraniczne lektury w ich języku niemieckim . Czytając książki w języku obcym poznasz wiele nowych słówek i konstrukcji gramatycznych. Sam decydujesz o rodzaju książek wedle swoich własnych upodobań. Na początku możesz zapisywać sobie tłumaczenia słówek, ale już wkrótce nabierzesz płynności, a nauka języka nie będzie już tylko zwykłym „wkuwaniem” słówek na pamięć! Pamiętaj, aby być cierpliwym, a efekty jeszcze Cię zaskoczą! W ten sposób nie tylko nauczysz się języka niemieckiego, ale połączysz przyjemne z pożytecznym.

Jeśli nie chcesz rzucać się na głęboką wodę i wolisz przeczytać coś krótszego – do Twojej dyspozycji istnieje wiele czasopism i gazet, które zaoferują Ci szeroki wybór tekstów i artykułów. Każdy znajdzie dla siebie interesującą tematykę i pogłębi w ten sposób nie tylko zdolność posługiwania się językiem, ale zaczerpnie wiedzę z zakresu ulubionego tematu.

Niezwykle istotnym narzędziem nauki języka obcego jest komunikacja. Rozmowa z obcokrajowcem może być tak samo wartościowa jak zajęcia z native speakerem. Nie stroń od nowych znajomości i doceniaj przyjaciół z zagranicy. Dzięki nim, podczas luźnej rozmowy o swoich zainteresowaniach, wymianie myśli, a także wspólnym spędzaniu czasu możesz nauczyć się zdecydowanie więcej niż podczas lekcji. W ten sposób możesz praktykować to, czego do tej pory uczyłeś się w teorii oraz zawierasz wspaniałe znajomości. Nie pozwól by ograniczały Cię bariery językowe!

Jeśli w Twoim otoczeniu brakuje obcokrajowców, zawsze możesz poznać takie osoby przez Internet. Za pomocą różnych aplikacji czy portali łatwo nawiązać międzynarodowe kontakty. Warto jednak pamiętać, aby być ostrożnym i uważać na to, jakimi informacjami wymieniamy się z osobą po drugiej stronie ekranu.

Nie ma przyjemniejszej formy zapoznania się z językiem i kulturą danego kraju niż jego odwiedziny! Podróże nie tylko kształtują naszą osobowość, ale pozwalają zapoznać się ze sposobem życia za granicą. Bezpośredni kontakt z architekturą, kuchnią, sztuką oraz ludźmi pozwoli lepiej zrozumieć kulturę państwa oraz daje szansę na sprawdzenie swoich umiejętności językowych w praktyce. Zarówno wyjazdy w celach turystycznych jak i dłuższy pobyt znacząco wpłyną na Twój poziom komunikacji oraz podniosą motywację do nauki. Jeśli planujesz wakacje, warto pomyśleć o miejscu, które nie tylko zagwarantuje Ci odpoczynek, ale przyczyni się do Twojego rozwoju.