A może lekcje indywidualne?

Lekcje indywidualne – najbardziej skuteczny sposób nauki języka obcego.

Wielu naszych uczniów wybiera indywidualny tryb nauki (tzw. korepetycje) ze względu na dużą elastyczność w godzinach zajęć. Nie muszą oni czekać aż lub czy grupa na ich poziomie się zbierze, jak to jest w większości szkół językowych. Dzięki temu osoba zainteresowana nauką może zacząć lekcje praktycznie „od zaraz”.

Najważniejszym jednak aspektem nauki w sposób indywidualny jest możliwość dostosowania programu nauki bezpośrednio do ucznia (w przypadku grup co prawda sprawdza się poziom znajomości języka, ale nigdy nie jest tak, że wszyscy są na tym samym etapie, co skutkuje późniejszymi problemami ze zrozumieniem i brakiem motywacji). Zajęcia indywidualne są prowadzone w tempie odpowiednim dla danej osoby, co daje duży komfort nauki i wymiernie najlepsze efekty. Jeśli ktoś bardziej potrzebuje rozwinąć umiejętność mówienia lub chciałby dokładniej wyjaśnić zagadnienia, które są dla niego trudniejsze, zawsze jest taka możliwość (w zajęciach grupowych lektor zazwyczaj musi trzymać się sztywno wyznaczonego programu).

Zajęcia indywidualne to także świetna możliwość do rozwinięcia umiejętności konwersowania w języku obcym. Jeśli ktoś jest na wyższym poziomie znajomości języka, ma możliwość w pełni wykorzystać i przećwiczyć to czego do tej pory się nauczył, poznając dodatkowo nowe wyrażenia i zwroty. Osoby początkujące natomiast czerpią korzyści z tego, że cała uwaga lektora jest skupiona na nich. Lektor dzięki temu może już u podstaw wyłapać problemy i błędy, a poprzez to szybko je wyeliminować i pomóc w nauce popranej mowy.

Lekcje indywidualne to także bardzo dobre rozwiązanie dla osób nieśmiałych, które ze strachu przed wystąpieniami publicznymi boją się zabierać głos na zajęciach grupowych. Będąc w swobodnej, kameralnej atmosferze łatwiej jest im zacząć mówić w języku obcym, co przecież jest esencją nauki języka.

Lekcje indywidualne to świetna forma nauki, która zdobywa coraz więcej zwolenników.

Jeśli chcesz uczyć się w ten sposób języka niemieckiego, więcej informacji znajdziesz tu (Link do zakładki „ szkoła”)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *